Często zastanawiamy się nad możliwością finansowania zakupu środków trwałych maszyn i urządzeń poprzez leasing. Przedsiębiorcy stają przed pytaniem czy opcje ta jest korzystniejsza od np. kredytu bankowego.
Odpowiedź wydaje się oczywista. Przybliżmy o co chodzi w tymże sposobie finansowania. Przede wszystkim leasing operacyjny polega na tym, że firma leasingobiorca użytkuje środek transportu lub maszyna potrzebną do produkcji lub działalności gospodarczej opłacając miesięcznie tzw. czynsze leasingowe. Kosztem obniżającym podstawę opodatkowania są zatem faktury VAT za użytkowanie środka trwałego oraz tzw. opłata wstępna od 0-45%. Na koniec okresu leasingu, który może trwać nawet 6 lat leasingobiorca wykupuje środek transportu lub maszynę na własność. Staję się w tym momencie właścicielem np. pojazdu i może nią dowolnie dysponować.
Zalety leasing operacyjnego :
– niższe oprocentowanie w porównaniu do kredytu bankowego, tu wliczamy w koszty tylko odsetki bankowe i amortyzację.
– możliwość wliczania w koszty opłat leasingu, opłat wstępnych i wykupu
– brak limitu kilometrów który występuje w przypadku najmu samochodu
– dowolność jeśli chodzi o użytkowanie pojazdu
– możliwość cesji leasing na inny podmiot gospodarczy
– możliwość finansowania zakupu samochodu, maszyn rolniczych i budowlanych, instalacji fotowoltaicznej.
Warto zatem skorzystać z usług wykwalifikowanego brokera leasingowego www.multibroker24.com , który przygotuję ofertę finansowania leasingu w oparciu o potrzeby klienta. Często oferta jest bardzo konkurencyjna w stosunku do innych banków. Zadaniem brokera jest przygotowanie dokumentacji do leasingu a przede wszystkim pomoc w całym okresie leasing, cesji i ubezpieczeniu środków trwałych.